DO MARYI PRZED MATURĄ
10 kwietnia 2024
9 kwietnia odbyła się Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę, którą zorganizował ks. Łukasz Białas. Maturzyści wraz ze swoimi wychowawcami – panią Jadwigą Dudą i panią Karoliną Ścisłowicz – Plutą – udali się do Częstochowy, by oddać się pod opiekę Królowej Polski, prosząc o błogosławieństwo podczas egzaminów i łaskę Ducha Świętego w dokonywaniu życiowych wyborów. W pielgrzymce ze wsparciem dla maturzystów uczestniczyły również panie: Marzena Maleszak i Magdalena Gołacka.
O godz. 11.00 wszyscy uczestniczyli we mszy świętej w Kaplicy Matki Bożej, w której liturgię sprawował wraz z innymi duchownymi ks. Łukasz, czytanie liturgiczne wygłosiła pani Jadwiga Duda, modlitwę wiernych – Antonina Słoka, natomiast psalm wykonała Natalia Boruń. Po mszy pątnicy wzięli udział w Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskich. Wszyscy w skupieniu przeżywali mękę Chrystusa, a sens i przesłanie kolejnych stacji przybliżała młodzież pod duchowym kierunkiem ks. Łukasza.
W drodze powrotnej maturzyści odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej, gdzie poświęcone zostały dewocjonalia i długopisy na maturę. Pełni wiary i nadziei wszyscy wracali w dobrych nastrojach. Pielgrzymka była czasem refleksji nad sobą, przyszłymi wyborami życiowymi, czasem prośby o potrzebne łaski, o dar mądrości i wiedzy. Wspólne pielgrzymowanie to okazja do niezapomnianych przeżyć, a także dobry moment na integrację społeczności szkolnej.

 im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

Zespół Szkół

Ponadpodstawowych

ZESPÓŁ SZKOŁ PONADPODSTAWOWYCH

IM. STANISŁAWA STASZICA W STĄPORKOWIE