DZIEŃ  OTWARTY  SZKOŁY  :)
03 czerwca 2022
DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY
Dzisiaj w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Na to wydarzenie, młodzież przybyła z lokalnych szkół gminy Stąporków oraz z Odrowążka, Mroczkowa i Bliżyna wraz z wychowawcami.
Zasadniczym celem spotkania było promowanie oferty edukacyjnej naszej szkoły. Dzień Otwarty obfitował także w przedsięwzięcia, które łączą naukę z zabawą i rozrywką.
Wszystkich przybyłych gości, serdecznie przywitała Pani Hanna Rzepka - Dyrektor Szkoły oraz Antonina Słoka i Kacper Kurcbart – przedstawiciele Rady Szkolnej SU.
Następnie uczniowie udali się na zajęcia w salach lekcyjnych. Młodzież mogła wybrać warsztaty z proponowanej oferty, które poprowadzili nauczyciele naszej szkoły:
- „Nie taki język straszny” – warsztaty humanistycze (p. Dorota Kosierkiewicz, p. Marzena Maleszak),
- „British and American Landmarks – warsztaty lingwistyczne (p. Małgorzata Hampel, p. Katarzyna Dworzyńska),
- Matematyka – master of numbers – warsztaty matematyczne (p. Magdalena Gołacka),
- Magia życia – warsztaty biologiczne (p. Edyta Grabowska)
- „Ciekawostki historyczne” - (p. Karolina Ścisłowicz – Pluta)
- Eksploatacja urządzeń 3D – warsztaty związane z zawodem technik informatyk (p. Jadwiga Duda,
p. Jacek Ryś),
- Rozpracuj to logistycznie – warsztaty związane z zawodem technik logistyk (p. Monika Grabusińska,
p. Bogumiła Borek),
- Handlowiec zawodem przyszłości – warsztaty związane z zawodem technik handlowiec (p. Justyna Serek, p. Marzena Kwiecińska),
Dla uczniów zainteresowanych sportem zorganizowane zostały rozgrywki w piłkę nożną dla chłopców i piłkę siatkową dla dziewcząt. Opiekę nad uczniami w czasie rozgrywek sprawowali nauczyciele: p. Bożena Młodawska oraz p. Robert Kusztal.
Był również czas na wspólne grillowanie. Wszyscy uczestnicy Festiwalu mogli zjeść kiełbaskę
i porozmawiać w miłej rodzinnej atmosferze. Nad tą inicjatywą czuwali nauczyciele: p. Krystyna Zawadzka oraz p. Dariusz Młodawski.
Dodatkową atrakcją były tańce przy muzyce, które przygotowała p. Monika Grabusinska.
W tym dniu młodzież mogła swobodnie zwiedzić szkołę, porozmawiać z uczniami na temat kierunków kształcenia oraz możliwości rozwijania pasji w naszej placówce. Ponadto dla kandydatów szkoły został przygotowany punkt informacyjny z materiałami prezentującymi ofertę edukacyjną ZSP, którą przygotowali uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wraz z nauczycielami: p. Dorotą Fitas i p. Anną
Misiowiec.
Na korytarzu prezentowane były filmy promujące szkołę. Na uwagę zasłużył ostatnio nagrany film z pokazu tanecznego naszych uczennic oraz spektakl „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”. Projekcje filmów przygotował p. Paweł Ferens.
Za organizowanie Festiwalu Nauki i Sportu odpowiedzialni byli nauczyciele, pracownicy szkoły i Samorząd Uczniowski.
Tegoroczny Dzień Otwarty przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze. Uczniowie bawili się doskonale i z wielkim zaangażowaniem włączyli się w zajęcia warsztatowe i inne inicjatywy przygotowane na ten dzień.
Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do Naszej Szkoły.

 

 im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

Zespół Szkół

Ponadpodstawowych

ZESPÓŁ SZKOŁ PONADPODSTAWOWYCH

IM. STANISŁAWA STASZICA W STĄPORKOWIE