ERASMUS+
KONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA PROJEKT pt. "
Współczesne postawy ekologiczne wobec przyrody i dziedzictwa
kulturowego młodzieży z Polski i Hiszpanii".
19 kwietnia 2024
We wtorek, 16 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyła się konferencja podsumowująca projekt, który realizowany był wspólnie ze szkołą w Granadzie w Hiszpanii.
Na tą uroczystość zaproszeni zostali goście: Pan Wiesław Skowron, starosta konecki, Pani Dorota Łukomska, burmistrz Staporkowa, Pani Agata Centkowska - Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Końskich, Pani Joanna Bernat dyrektor PSP nr 2 w Staporkowie, Pani, Ewa Słoka reprezentującą Panią Teresę Pokusę, dyrektor PSP w Nieklaniu, Pani Marzena Boczek, dyrektor SP w Gosaniu, Pani Iwona Swat, dyrektor ZSS przy ŚCR w Czarnieckiej Górze. Obecni byli także przedstawiciele mediów i Rady Rodziców oraz uczniowie i nauczyciele ZSP w Staporkowie. Młodzież biorąca udział w projekcie przedstawiła dwujęzyczną prezentację multimedialną dokumentującą walory przyrodnicze województwa świętokrzyskiego. Uczniowie i opiekunki: Pani Anna Misiowiec - dyrektor szkoły, Pani Hanna Rzepka, Pani Karolina Ścislowicz - Pluta oraz Pani Dorota Fitas - koordynatorka projektu, podzielili się swoimi wrażeniami z zagranicznej wyprawy Pani dyrektor opowiedziała o tym, w jaki sposób młodzież z ZSP w Staporkowie rozwijała swoje kompetencje językowe, kulturowe i społeczne w hiszpańskiej Granadzie i Maladze.
Konferencja była okazją do zaprezentowania kolejnego już mobilnego projektu realizowanego w naszej szkole, a także czasem integracji z lokalną społecznością.
Konferencji towarzyszyła wystawa fotografii z realizacji projektu.

 im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

Zespół Szkół

Ponadpodstawowych

ZESPÓŁ SZKOŁ PONADPODSTAWOWYCH

IM. STANISŁAWA STASZICA W STĄPORKOWIE