FESTIWAL NAUKOWO - SPORTOWY
W RAMACH PROGRAMU #ŚWIĘTOKRZYSKIE PLUS
31 maja 2023
Słoneczna pogoda zachęca do aktywności na świeżym powietrzu, której dziś nie zabrakło w naszej szkole. Różnorodne zabawy, zajęcia sportowe i warsztatowe były okazją do zintegrowania się uczniów klas ósmych i młodzieży z naszej szkoły w czasie Festiwalu Naukowo - Sportowego, który zorganizowany w ramach programu #ŚwiętokrzyskiePlus. Grant sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033.
Festiwal, rozpoczął się od spektaklu "Moralność pani Dulskiej" w reżyserii pań: Marzeny Maleszak, Doroty Kosierkiewicz i Anny Misiowiec, w którym wystąpili aktorzy szkolnej grupy teatralnej "Alter ego". Po przedstawieniu młodzież z klas: 3 LO i 3 T wykonała układ taneczny, do którego choreografię przygotowała pani Monika Grabusińska. Następnie pani dyrektor szkoły Hanna Rzepka powitała gości, życząc wszystkim dobrej zabawy. Do kontynuacji nauki w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie zachęcali też przedstawiciele władz: pan Grzegorz Piec starosta konecki, pan Wiesław Skowron wicestarosta oraz pani Dorota Łukomska burmistrz Stąporkowa. W dalszej części festiwalu młodzież uczestniczyła w następujących warsztatach i grach z następujących przedmiotów:
język angielski"Sound and song"(panie Małgorzata Hampel, Katarzyna Dworzyńska i pan Paweł Ferens),
biologia "Magia życia" (pani Edyta Grabowska),
fizyka ",
Czy istnieje Wielki Wóz ? Gwiazdy i gwiazdozbiory" (pan Jarosław Kowalczyk),
historia "Magia PRL-u" (pani Karolina Ścisłowicz - Pluta),
matematyka "Masters od numbers, (pani Magdalena Gołacka),
chemia "zrób to sam"(pani Monika Kaczmarek),
informatyka "Druk 3D, e-sport, montaż lokalnych sieci komputerowych " (pani Jadwiga Duda, pan Jacek Ryś i pan Michał Szcześniak).
Nauczyciele przedmiotów zawodowych przygotowali warsztaty:"Handel dawniej i dziś " (panie: Marzena Kwiecińska oraz Justyna Serek),
"You can drive, czyli logistycznie rozpracuj trasę" (pani Monika Grabusińska)
Z kolei pani Bożena Młodawska oraz panowie Robert Kusztal i Łukasz Kwiecień zaprosili młodzież do udziału w zajęciach sportowych pod hasłem "Żyj zdrowo na sportowo aktywnie i z pasją ".
Zabawa zakończyła się festiwalem kolorów, wspólnym tańcem Belgijki oraz zawodami w przeciąganiu liny.
Nie sposób nie wspomnieć, że utraconą w ferworze zabawy energię można było zregenerować podczas poczęstunku przy grillu, przygotowanym przez panią Krystynę Zawadzką i pana Dariusza Młodawskiego.
Młodzież mogła także zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły korzystając ze stoiska promocyjnego zorganizowanego przez panie: Dorotę Fitas, Małgorzatę Kosmalę, Katarzynę Rupniewską i Renatę Lisowską.
Dzisiejszy dzień był drugim dniem Festiwalu Naukowego, który został zainaugurowany spektaklem "Moralność Pani Dulskiej". Premiera odbyła się w sobotę 27 maja. Spektakl przygotowali uczniowie ze szkolnej grupy teatralnej "Alter ego" w ramach projektu #ŚwiętokrzyskiePlus.

 im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

Zespół Szkół

Ponadpodstawowych

ZESPÓŁ SZKOŁ PONADPODSTAWOWYCH

IM. STANISŁAWA STASZICA W STĄPORKOWIE