Pierwszy tydzień praktyk zagranicznych za nami!
29 września 2021

Technicy logistycy, handlowy i informatycy odbywają praktyki zawodowe na Krecie!

 

Grupa 23 uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. S. Staszica w Stąporkowie aktualnie odbywa 4-tygodniowe zagraniczne praktyki zawodowe. Działania, które realizują finansowane są ze środków unijnych w ramach projektu Erasmus+ „W kierunku zawodowego sukcesu”. Miejsca praktyk zostały wybrane zgodnie z kierunkiem kształcenia, więc młodzież ma szansę doskonalić swoje umiejętności pod okiem zagranicznych partnerów. I tak: handlowcy - w lokalnych marketach, logistycy - w magazynach, informatycy - w punktach serwisowych oraz na Uniwersytecie w Rethymno na wydziale IT.

 

Pobyt na Krecie jest idealną okazją, aby kształtować kompetencje kluczowe, tj. porozumiewanie się w języku obcym, kompetencje społeczne, przedsiębiorczość. Technicy w swoich miejscach pracy do komunikacji używają języka angielskiego, uczą się współpracy w zespole (także międzynarodowym), poznają styl pracy tutejszej społeczności, uczą się efektywnej organizacji dnia i zarządzania pieniędzmi, przyznanymi w ramach projektu.

 

Wyjazd do Grecji nie ogranicza się wyłącznie do odbywania praktyk. Młodzież ma możliwość poznania lokalnej kultury podczas zorganizowanych wycieczek. Pierwsza z nich odbyła się 25 września 2021 r. do Chani. W programie było zwiedzanie starego miasta,
a także portu. Momentem kończącym wycieczkę był wspólny posiłek, który okazał się świetnym elementem integrującym grupę z opiekunkami oraz koordynatorką projektupo stronie greckiej – panią Stellą.

 

Uczniowie po pracy aktywnie wykorzystują czas wolny, eksplorując Rethymno, ciesząc się słoneczną grecką pogodą. Popularnością wśród młodzieży cieszy się hotelowy basen, na którym chętnie po pracy spędzają czas.


Grupa techników z ZSP im. S. Staszica w Stąporkowie wraz z opiekunkami 
 

 

 im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

Zespół Szkół

Ponadpodstawowych

ZESPÓŁ SZKOŁ PONADPODSTAWOWYCH

IM. STANISŁAWA STASZICA W STĄPORKOWIE