PONADNARODOWA MOBILNOŚĆ UCZNIÓW
                Projekt "Podobni, a jednak inni- skarby kultury i przyrody Polski i Rumunii"
23 maja 2022

 Zakończyła się rekrutacja do udziału uczniów w projekcie. Do komisji rekrutacyjnej wpłynęło 48 kart zgłoszeniowych, spośród których wyłoniono 20 uczniów. Dwie osoby znalazły się na liście rezerwowej. Kryteria punktowania były zgodne z kryteriami zawartymi w regulaminie rekrutacji oraz w projekcie. Termin realizacji projektu rozpoczął się 9 maja, a zakończy się 8 listopada b.r. Wyjazd do Rumunii odbędzie się w dniach od 18 do 24 września 2022r.

Zanim jednak uczniowie wyjadą na mobilność do Rumunii, będą realizowali zadania w szkole, które są założeniami projektu. Do głównych należy uczestnictwo młodzieży w następujących zajęciach przygotowawczych: - językowe (20 godzin), które poprowadzą nauczyciele: Pani Małgorzata Hampel i Pani Karolina Ścisłowicz – Pluta. - kulturowe (2 godziny), które przygotuje Pani Edyta Grabowska, - pedagogiczne, które poprowadzi Pani Dorota Fitas. Młodzież będzie także przygotowywała autoprezentację, prezentacje multimedialne, kalendarz itp.

W realizacji projektu weźmie udział zespół nauczycieli i uczniów w składzie:

nauczyciele - Hanna Rzepka – dyrektor szkoły, Dorota Fitas – koordynator projektu, Anna Misiowiec, Edyta Grabowska, Karolina Ścisłowicz – Pluta, Małgorzata Hampel.

uczniowie – Michalina Pardoła, Wiktoria Zbróg, Antonina Słoka, Kinga Kurp, Julia Stąpór, Oliwia Korkowska, Natalia Boruń, Dagmara Bednarczyk, Olga Telecka, Kacper Polakowski, Aleksander Puchta, Agnieszka Kowalczyk, Karol Garbacz, Dominik Wieloch, Wiktoria Czechowska, Mikołaj Rybicki, Paweł Moczarski, Filip Kosierkiewicz, Julia Gębska, Igor Jachimowicz, Igor Kawecki, Paweł Chrzan.

Młodzież czeka ciekawa przygoda i nowe doświadczenie, ale również wiele poświęcenia, zaangażowania i intensywnej pracy. Jesteśmy w kontakcie ze szkołą        w Rumunii, która również przeprowadzi rekrutację wśród swoich uczniów do udziału w projekcie. Przed nimi również czas przygotowań do przyjęcia młodzieży z naszej szkoły. Porozumiewamy się w języku angielskim, za kontakty ze szkołą partnerską (Liceul Tehnologic Sebes) odpowiada Pani Karolina Ścisłowicz – Pluta. Projekt został przygotowany w ramach programu Ponadnardowa Mobilność Uczniów PO WER, a organizatorem jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji FRSE. Warto podkreślić, iż projekt „Podobni, a jednak inni – skarby kultury i przyrody Polski i Rumunii” znalazł się wśród trzech programów zaakceptowanych do realizacji z województwa świętokrzyskiego na siedem złożonych wniosków.

 

 im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

Zespół Szkół

Ponadpodstawowych

ZESPÓŁ SZKOŁ PONADPODSTAWOWYCH

IM. STANISŁAWA STASZICA W STĄPORKOWIE