Technicy na półmetku praktyk na Krecie! 
06 października 2021

Na dobre zaklimatyzowaliśmy się na greckiej wyspie. Klimat odpowiada nam wszystkim, słoneczna pogoda od samego rana sprawia,

że kawa w drodze do pracy smakuje wyjątkowo.

 

Technicy logistycy, handlowcy i informatycy ukończyli drugi tydzień praktyk, a tym samym zrealizowali połowę przewidzianych zajęć. Odbyły się już pierwsze odwiedziny opiekunek w miejscach pracy techników. Przebiegły one w miłej atmosferze. Supervisorzy w samych superlatywach oceniali pracę młodzieży, chwaląc ją za zaangażowanie i komunikatywność.  

 

Część informatyków pracuje w punktach serwisowych. Do ich zadań należy diagnostyka sprzętu komputerowego, jego konserwacja i naprawa oraz instalowanie oprogramowania. W razie potrzeby obsługują klientów, doradzając w kwestii wyboru asortymentu dostępnego w sklepie.  Pozostała część informatyków odbywa praktyki na Uniwersytecie w Rethymno na wydziale IT. Asystują oni przy instalowaniu, konfigurowaniu i aktualizowaniu sterowników urządzeń, aktualizowaniu systemów operacyjnych, oprogramowania użytkowego i aplikacji. Ich zadaniem jest także przygotowywanie urządzeń peryferyjnych systemu komputerowego do pracy. Pod okiem zagranicznych opiekunów radzą sobie bardzo dobrze. 

 

Technicy handlowcy pracują w lokalnej sieci marketów. Ich zadaniem jest asysta w przyjmowaniu dostaw, dbanie o dostępność asortymentu na półkach i utrzymanie porządku w sklepie. Praktykantki poznały metody przechowywania i rozmieszczania towarów na półkach sklepowych. Dziewczęta wywiązują się z powierzonych zadań, a ich opiekunowie są zadowoleni z podopiecznych.  

 

Grupa logistyków pracuje w magazynie artykułów spożywczych i codziennego użytku, który regularnie zaopatruje lokalne sklepy i supermarkety w towar. Technicy realizują rozładunek paletowych jednostek ładunkowych, a także układanie towarów na regałach półkowych magazynu. Logistycy poznali standardy organizacji transportu w firmie, asystują też w przyjmowaniu towarów do magazynu i przygotowywaniu ładunków do transportu.


W ich gestii jest także utrzymanie porządku na powierzchni magazynowej. Jak sami przyznają:  

„ Praca nie jest bardzo wymagająca i zgrana grupa szybko sobie radzi
z powierzonymi zadaniami. Pracownicy magazynu są bardzo mili i chętni do rozmów oraz przekazywania swojej wiedzy”. 

 

W kolejnych tygodniach odbędą się następne wizyty w miejscach pracy. Uczniowie realizują praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+. Zachęcamy do śledzenia relacji oraz zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 


Grupa techników z ZSP im. S. Staszica w Stąporkowie wraz z opiekunkami 
 

 im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

Zespół Szkół

Ponadpodstawowych

ZESPÓŁ SZKOŁ PONADPODSTAWOWYCH

IM. STANISŁAWA STASZICA W STĄPORKOWIE