Tip na Trip - Malta
11 grudnia 2023
Tip na Trip to innowacja podróżnicza, która ma na celu propagować naukę przez poznanie i doświadczenie w terenie. Autorką innowacji którą już trzeci rok realizujemy w naszej szkole jest pani Monika Grabusinska.
 
Tegoroczny wyjazd grupy uczniów na Maltę to druga podróż zagraniczna, a kolejna w ramach innowacji.
 
Malta przywitała nas nie tylko piękną pogodą i niesamowitymi widokami ale dała uczniom w sposób praktyczny możliwość zdobycia wiedzy i nowych umiejętności. Z logistyki poznali różne środki transportu, podróżowali nimi i wiedzą czy różni się wodolot od katamaranu. Z geografii obserwowali działalność morza na wybrzeżu klifowym, wapienne skały budujące Maltę czy śródziemnomorską przyrodę i klimat. Z historii, poznali historię Malty wpisaną w historię Europy, obejrzeli megalityczne świątynie i wspaniałą architekturę wyspy. Językiem angielskim posługiwali się w praktyce przez cztery dni pobytu na Malcie. Zajęcia sportowe poprze intensywny marsz i wspinaczki odbywały się codziennie.
 
W innowacji brali udział z kl ll Aleksandra Grabczak, Klaudia Wiśniewska , Natalia Kotwica, Klaudia Ciaś, Patryk Zych, Jonasz Piwoński a z kl lll Szymon Polać i Aleksander Purtak. Z uczniami na Malcie na tych niecodziennych zajęciach byli nauczyciele panie Hanna Rzepka i Monika Grabusinska.
 
 

 im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

Zespół Szkół

Ponadpodstawowych

ZESPÓŁ SZKOŁ PONADPODSTAWOWYCH

IM. STANISŁAWA STASZICA W STĄPORKOWIE