WOKALNY SUKCES NATALII
15 stycznia 2021

 

Natalia Boruń z klasy I LO z Wyróżnieniem w finale ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima” w Krakowie. Organizatorami tego muzycznego Przedsięwzięcia są: Stowarzyszenie Passionart, Fundacja AK
w Londynie oraz Instytut Pamięci Narodowej.
Konkurs składał się z dwóch etapów: wojewódzkiego (Natalia zajęła w nim III miejsce i otrzymała nominację do finału) oraz ogólnopolskiego. Eliminacje wojewódzkie odbyły się w 9 lokalizacjach, w tym jednej poza granicami Polski: Grodno, Białystok, Warszawa, Poznań, Trzcińsko-Zdrój, Kielce, Rzeszów, Koszyce k.Tarnowa oraz Kraków. W Krakowie Natalia, jako jedna z kilkunastu podmiotów, reprezentowała województwo świętokrzyskie, ale przede wszystkim Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie.
W finale ogólnopolskim brało udział ponad 200 nagrań, których poziom Jury oceniło na bardzo wysoki. W składzie Komisji oceniającej wykonania znaleźli się:
Pani dr hab. Małgorzata Chyła – Akademia Muzyczna w Krakowie
Pan dr Jerzy Łysiński – Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków
Pan dr Marcin Wróbel – Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie
11 stycznia ukazały się wyniki - edycja 2020, mimo że przeprowadzana po raz pierwszy on-line na dwóch etapach, okazała się sukcesem dla Natalii. Zdobyła WYRÓŻNIENIE! Jest to bardzo wielki zaszczyt dla solistki, ponieważ z roku na rok poziom artystyczny jest coraz większy. W finale ogólnopolskim Natalia zaprezentowała utwory „Inka” oraz „Miasto 44”. Do udziału w ogólnopolskiej części festiwalu Natalię przygotowały Pani Ewa Gula oraz Pani Elwira Sibiga.
To nie jednak nie koniec sukcesów Natalii. 14 stycznia w VI Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Dziecinie” w duecie z Mateuszem Grabowskim z klasy II A LO, który towarzyszy jej i akompaniuje w wielu projektach muzycznych, zdobyła II miejsce w kategorii duety
i zespoły. Natalia zaprezentowała pastorałkę „Kolęda Maryi”, akompaniował jej Mateusz. Opiekunem duetu była Pani Ewa Gula.

 im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

Zespół Szkół

Ponadpodstawowych

ZESPÓŁ SZKOŁ PONADPODSTAWOWYCH

IM. STANISŁAWA STASZICA W STĄPORKOWIE