WYJAZD EDUKACYJNY DO KIELC
18 kwietnia 2023

 

WYJAZD EDUKACYJNY DO KIELC ,
program obejmował:
ZWIEDZANIE STUDIA W TVP3 KIELCE
UDZIAŁ W DEBACIE W RADIU eM,
ZWIEDZANIE MUZEUM NARODOWEGO
W ramach INNOWACJI realizowanej przez szkołę
"Bliżej Literatury, Dziennikarstwa i Kultury"
wybraliśmy się na wycieczkę edukacyjną do Kielc.
Program był bardzo ciekawy, odwiedziliśmy studio TVP3, gdzie mogliśmy wcielić się na chwilę w role prezenterów telewizyjnych, dowiedzieliśmy się skąd nadawane są INFORMACJE, które codziennie można obejrzeć w TVP3 o 18.30 i 21.30. W telegraficznym skrócie poznaliśmy warsztat pracy dziennikarza telewizyjnego, prezenterów, operatorów kamer i realizatorów. Za tą krótką lekcję dziennikarstwa dziękujemy Pani Dyrektor - Katarzynie Bernat oraz Dziennikarzom TVP3.
W radiu eM już po raz drugi skorzystaliśmy z zaproszenia do udziału w debacie jako publiczność. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie Naszej Szkoły Tym razem temat debaty dotyczył:
"Powstania Styczniowego 1863-1864 na Kielecczyźnie". Niewątpliwie była to bardzo ciekawa lekcja historii. W debacie uczestniczyli: pani prof Urszula Oetingen - historyk z UJK w Kielcach, pan Krzysztof Myśliński - historyk z Muzeum Historii Kielc, Robert Osiński - przedstawiciel Grupy Rekonstrukcji Historycznej Żuawi Śmierci.
Debatę prowadził pan Michał Łosiak.
Ciekawym miejscem, które zrobiło na nas duże wrażenie było Muzeum Narodowe, w którym podziwialiśmy bogate wnętrza i wsłuchiwaliśmy się w historię.
Opiekunami wycieczki byli nauczyciele: Marzena Maleszak, Dorota Fitas i Anna Misiowiec.

 im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

Zespół Szkół

Ponadpodstawowych

ZESPÓŁ SZKOŁ PONADPODSTAWOWYCH

IM. STANISŁAWA STASZICA W STĄPORKOWIE